Ludnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ludnica

Dobro dosli u nashu malu Ludnicu...Ovde necete dobiti lek za vashe ludilo, mozete samo josh vishe da poludite!!!
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Gazirana pića loša za srce

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
KISSY
Gost




Gazirana pića loša za srce Empty
PočaljiNaslov: Gazirana pića loša za srce   Gazirana pića loša za srce EmptySre Sep 26, 2007 5:06 pm

Može li konzumiranje gaziranih pića da poveća rizik od srčanih oboljenja? Jedna nova studija otkriva da ukoliko pijete više od jedne konzerve dnevno, to može da utiče na oboljenje srca i da čak gazirana pića bez šećera ne moraju da smanje taj rizik. Ljudi širom sveta piju blizu 180 milijardi litara gaziranih pića godišnje, što je više od 29 litara po sobi. Stručnjaci kažu da se količina gaziranih pića koju konzumiramo povećava, a najnovije istraživanje Udruženja američkih kardiologa otkriva da oni koji ih piju, čak iako su u pitanju pića bez šećera, mogu značajno da povećaju rizik od dobijanja srčanih bolesti. Istraživanje je vodio dr Ramačandran Vasan. "Piti samo jednu konzervu dnevno možda nije tako bezopasno kako ljudi misle", kaže on. U velikoj studiji od devet hiljada ljudi, lekari su otkrili da oni koji popiju jedno ili više gaziranih pića dnevno imaju 30 odsto veći rizik od gojaznosti, 25 odsto veći rizik od povišenog nivoa šećera u krvi i 32 odsto veće šanse da im je nivo dobrog holesterola nizak. Svi ovi faktori povećavaju rizik od oboljenja srca. A to što nije bilo razlike u rezultatima onih koji su pili obična i onih koji su pili gazirana pića bez šećera, iznenadilo je čak i naučnike. Kritičari ove studije kažu da gazirana pića bez šećera možda ipak ne povećavaju rizik od srčanih bolesti. Koni Dikmen, predsednica Udruženja američkih nutricionista kaže: "To ne zatvara debatu o tome da li je zaista tako".



herbateka.com
Nazad na vrh Ići dole
M_schumacher
Developer
Developer
M_schumacher


Broj poruka : 1826
Godina : 38
Location : Gradiška, Republika Srpska
Datum upisa : 26.09.2007

Gazirana pića loša za srce Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazirana pića loša za srce   Gazirana pića loša za srce EmptyUto Okt 02, 2007 2:00 pm

Ma daj, pa sve je na neki način štetno i od čega onda čovjek da živi
Nazad na vrh Ići dole
http://zezanje.gigacities.net
KISSY
Gost




Gazirana pića loša za srce Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazirana pića loša za srce   Gazirana pića loša za srce EmptySre Okt 03, 2007 11:17 am

Ja sam i pored ovog teksta nastavila da pijem gazirano. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
CATerpillar
Neizlecivi ludak
Neizlecivi ludak
CATerpillar


Broj poruka : 661
Godina : 35
Location : Novi Sad/ Klisa :D
Datum upisa : 29.09.2007

Gazirana pića loša za srce Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazirana pića loša za srce   Gazirana pića loša za srce EmptySre Okt 03, 2007 9:54 pm

Ja pijem svaki dan kolu, nema dana da je ne pijem a bio sam jedno vreme pio samo guste sokove.
Nazad na vrh Ići dole
Zaljubljena
Admin
Admin
Zaljubljena


Broj poruka : 2104
Godina : 36
Location : u njegowom zagrljaju...
Datum upisa : 27.09.2007

Gazirana pića loša za srce Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazirana pića loša za srce   Gazirana pića loša za srce EmptyČet Okt 04, 2007 2:52 am

Ja gazirana pica wec duze wreme ne pijem, ali ne zbog toga sto je stetno ili sta wec, jednostawno mi ne odgowara... Uwek mi se naduje stomak i osecam se nekako fuj kad pijem gazirano... Ali narawno organizam trazi swe tako da se nekad prewarim pa popijem neku coca colu, sprite, fantu... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/bombonica87
M_schumacher
Developer
Developer
M_schumacher


Broj poruka : 1826
Godina : 38
Location : Gradiška, Republika Srpska
Datum upisa : 26.09.2007

Gazirana pića loša za srce Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazirana pića loša za srce   Gazirana pića loša za srce EmptyČet Okt 04, 2007 3:06 am

I šta onda bude sa stomakom Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://zezanje.gigacities.net
Zaljubljena
Admin
Admin
Zaljubljena


Broj poruka : 2104
Godina : 36
Location : u njegowom zagrljaju...
Datum upisa : 27.09.2007

Gazirana pića loša za srce Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazirana pića loša za srce   Gazirana pića loša za srce EmptyČet Okt 04, 2007 4:07 am

nista, naduje se ali se posle kraceg wremena wrati u normalu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/bombonica87
M_schumacher
Developer
Developer
M_schumacher


Broj poruka : 1826
Godina : 38
Location : Gradiška, Republika Srpska
Datum upisa : 26.09.2007

Gazirana pića loša za srce Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazirana pića loša za srce   Gazirana pića loša za srce EmptyČet Okt 04, 2007 4:12 am

Da se on ne naduje od nečeg drugog Very Happy

Ja pijem gazirane sokove i još mi nije ništa Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://zezanje.gigacities.net
KISSY
Gost




Gazirana pića loša za srce Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazirana pića loša za srce   Gazirana pića loša za srce EmptyČet Okt 04, 2007 12:35 pm

I meni se naduje stomak, pa izgleda k'o d aimam 100 kila! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Ricky
Veliki ludak
Veliki ludak



Broj poruka : 131
Datum upisa : 27.09.2007

Gazirana pića loša za srce Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazirana pića loša za srce   Gazirana pića loša za srce EmptyUto Sep 15, 2009 10:12 am

Ja samo guste sokove... gazirano jako retko pijem Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gazirana pića loša za srce Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazirana pića loša za srce   Gazirana pića loša za srce Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gazirana pića loša za srce
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Srce
» Srce ili razum?
» Razum ili srce? Komedija ili tragedija?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ludnica :: Nauka, tehnika, medicina, priroda :: Zdravlje-
Skoči na: