Ludnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ludnica

Dobro dosli u nashu malu Ludnicu...Ovde necete dobiti lek za vashe ludilo, mozete samo josh vishe da poludite!!!
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 O prijateljstvu...

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Irena
Admin
Admin
Irena


Broj poruka : 171
Godina : 36
Location : Frankfurt Am Main
Datum upisa : 25.09.2007

O prijateljstvu... Empty
PočaljiNaslov: O prijateljstvu...   O prijateljstvu... EmptySre Sep 26, 2007 2:19 am

Shta je to prijateljstvo?!

*

Jedan je pesnik rekao kako prijateljstvo traje duže od ljubavi.
*

Narodna poslovica kaže: brata ti rodi majka, prijatelja moraš tražiti sam.
*

Čovjek kreće na životni put i na tom putu mu je najvažnije naći prijatelja.
*

Budi mi prijatelj - to ide brzo, kao zasaditi drvo. Ali prijateljstvo je voće koje sporo dozreva i traži veliku negu. Prijatelj je onaj s kime ne trebaš ići na sud da bi tražio pravdu.
*

Moj najbolji prijatelj je onaj ko mi želi dobro radi mene.
*

Na svijetu postoje samo dve doista velike vrednosti: smeh i prijateljstvo.
*

Kolega nas ceni radi vrlina, a prijatelj nas voli onakve kakvi jesmo.
*

Prijateljstvo je kao i novac: lakše ga je steći nego sačuvati.
*

Kad radost delis sa prijateljem, ono se povećava, a kad tugu delis sa prijateljem, ona se smanjuje. Prijatelj je carobnjak koji udvostručuje tvoju radost i prepolovljuje tvoju tugu.
*

Život se sastoji od dva dela: jedan deo gradimo sami, a drugi deo grade prijatelji koje smo izabrali.
Svako je na tvojoj strani kad si dobro. Kad nisi dobro, onda je uz tebe samo pravi prijatelj.
*

Prijateljstvo, kao i brak, ovisi o tome da zaboraviš i oprostiš i ono što se nikada ne zaboravlja i ne oprašta.
*

Među nama nema stranaca. Ima samo prijatelja koji se poznaju i prijatelja koji se još nisu sreli.
Nazad na vrh Ići dole
https://ludnica.forumsr.com
KISSY
Gost




O prijateljstvu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O prijateljstvu...   O prijateljstvu... EmptySre Sep 26, 2007 4:28 pm

...Vaš je prijatelj zadovoljenje vaših potreba.
On je vaše polje koje zasijavate s ljubavlju, a žanjete sa zahvalnošću.

On je vaša trpeza i vaše ognjište.
Jer dolazite k njemu gladni, i ištete od njega spokoja.

Kad vaš prijatelj iznosi svoje mišljenje, ne bojite se reći "ne", niti se suzdržavate od "da".

I kad on ćuti, vaše srce ne prestaje osluškivati njegovo srce;

Jer, bez reči, u prijateljstvu, sve se misli, sve čežnje, sva iščekivanja rađaju i dele s radošću koja se ne izvikuje.

Kad se opraštate s prijateljem, ne žalostite se;
Jer, što najviše volite u njemu, može biti jasnije kad je odsutan, kao što je planina planinaru jasnija iz doline.

I neka u prijateljstvu ne bude druge svrhe osim produbljivanja duha.

Jer, ljubav koja ne traži ništa drugo do objašnjavanja vlastite tajne nije ljubav nego bačena mreža: hvata samo što je beskorisno.

I neka vaše najbolje bude za prijatelja.
I ako mora upoznati vašu oseku, neka upozna i vašu plimu.

Jer, šta vam je prijatelj ako ga tražite da s vama ubija vreme?

Potražite ga uvek da oživite vreme.
Jer, njegovo je da vam ispuni potrebu, a ne prazninu;

I neka u slatkoći prijateljstva bude smeha, i deobe radosti.

Jer, u svežini sitnica srce nalazi svoje jutro i okrepljuje se.
Nazad na vrh Ići dole
Zaljubljena
Admin
Admin
Zaljubljena


Broj poruka : 2104
Godina : 36
Location : u njegowom zagrljaju...
Datum upisa : 27.09.2007

O prijateljstvu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O prijateljstvu...   O prijateljstvu... EmptyPon Nov 12, 2007 1:12 am

* Ko ima jednog prijatelja taj je bogat, ko ima dve prijatelja taj je miljenik bogova, a ko misli da ima tri taj je budala.
* Prijatelj se lako nadje kad se peva i veseli, ali kad ti tonu lade vidiš ko ti dobro želi.
* Naše je prijateljstvo poput dvorca od peska: teško ga je izgraditi, lako uništiti, prekrasno obnoviti!
* Prijatelji su kao gromobrani - dok ne pocne oluja ne mislimo dovoljno na njih.
* "Mnogi ljudi ce ti prolaziti kroz zivot, ali samo pravi prijatelji ce te voljeti i ostaviti trag u srcu."
* Prijateljstvo, su zvijezda koje život krase..... zato ih treba cuvati da se nikad ne ugase!!!!!!!!
* Za prijateljstvo neznaš da ga imaš dok ga ne izgubiš.
* Prijateljstvo je poput kule od pijeska. Teško ga je sagraditi, a lako izgubiti!
* Nase prijateljstvo mi toliko znaci-kad se ti places i ja se placem, kad se ti smijes i ja se smijem, kad ti skocis s zgrade ja pogledam dolje i opet se smijem!
* Nemoj me zaboraviti niti kada odeš daleko, kada sjecanja izblijede i kosa posijedi, sjeti se mene i moje recenice: SAMO PRIJATELJ COVJEKU NAJVIŠE VRIJEDI! Smile
* Tolko na svjetu ljudi a prijatelja nemam .... Mozda i bolje ovako jerbo svako samo zlo sprema !!!
* Kad zelite s nekim da se druzite prvo ga iskusajte kakav je, pre nego mu tajne otkrijete!!
* 1000 je suza u mojim ocima bilo, 1000 je zelja koje mi zivot nije ispunio, malo je ljubavi koju osjecaju svi, a još manje takvih prijatelja KAO STO SI TI!
* Vreme ide, sta nam zivot znaci, zajedno bi bili i bolji i jaci, ali zivot nisu snovi puni zelja, do smrti u meni imas prijatelja...
* Ako ti ikad gorko zaplace oko, ako te neko povrijedi duboko, ako ti ikad zadrhti dusa, ako nema ko da te slusa, ako ikad vrisnes u snu, nazovi me i ja bicu tu!
* Meni mozes reci sve, sve tajne i sve strahove, ljubavi bolne i srusene sne, meni mozes priznati sve, i kada si sretna i kada te boli, znaj da te tvoja drugarica voli.
* Ako jednom budes sam, ostavljen i slomljen zivotom, ako ti suze poteku niz lice, ako se u svemu razocaras, uvijek cu bit uz tebe, jer moje je ime PRIJATELJ!!!
* Kad covek na los karakter promeni od njega treba bezati i samoga pustiti dok ne shvati sta prijateljstvo znaci.
* Prijatelja lako nac sve jedan do drugoga samo cekaju nekoga. Koga ce u propast dovest i sa sobom u sramotu odvest.
* Kad god sam te trebao bio si tu, ali na ovom svjetu je tolko dusmana da nam prijateljstvo razvaljuju.
* Prijateljsto zlato vrjedi i zato budi iskren i ne stedi!!
* Covek je bogat onoliko koliko ima prijatelja.
* Ljubav je slijepa, prijateljstvo se trudi da nista ne vidi.
* Jedna munja ne znaci nista na nebu u kojem su urezane godine, snovi i druženja, jer ljubavi dolaze, bivaju i gube se, a prijatelii traju kao i vjecnost...
* Prijateljstvo je kao ptica u kavezu, ako ne paziš na nju odletjet ce!
* Ljubav je velika, ali prijateljstvo je još vece. Ljubavi dolaze i odlaze, a samo pravi prijatelji ostaju!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/bombonica87
Sponsored content





O prijateljstvu... Empty
PočaljiNaslov: Re: O prijateljstvu...   O prijateljstvu... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
O prijateljstvu...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Priche o prijateljstvu...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ludnica :: Drushtvo :: Prijateljstvo-
Skoči na: