Ludnica

Dobro dosli u nashu malu Ludnicu...Ovde necete dobiti lek za vashe ludilo, mozete samo josh vishe da poludite!!!

PrijemPrijem  PortalliPortalli  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  PristupiPristupi  

Delite | 

O prijateljstvu...

Ići dole 
AutorPoruka
Irena
Admin
Admin

Broj poruka : 171
Godina : 31
Datum upisa : 25.09.2007

PočaljiNaslov: O prijateljstvu...   Sre Sep 26, 2007 2:19 am

Shta je to prijateljstvo?!

*

Jedan je pesnik rekao kako prijateljstvo traje duže od ljubavi.
*

Narodna poslovica kaže: brata ti rodi majka, prijatelja moraš tražiti sam.
*

Čovjek kreće na životni put i na tom putu mu je najvažnije naći prijatelja.
*

Budi mi prijatelj - to ide brzo, kao zasaditi drvo. Ali prijateljstvo je voće koje sporo dozreva i traži veliku negu. Prijatelj je onaj s kime ne trebaš ići na sud da bi tražio pravdu.
*

Moj najbolji prijatelj je onaj ko mi želi dobro radi mene.
*

Na svijetu postoje samo dve doista velike vrednosti: smeh i prijateljstvo.
*

Kolega nas ceni radi vrlina, a prijatelj nas voli onakve kakvi jesmo.
*

Prijateljstvo je kao i novac: lakše ga je steći nego sačuvati.
*

Kad radost delis sa prijateljem, ono se povećava, a kad tugu delis sa prijateljem, ona se smanjuje. Prijatelj je carobnjak koji udvostručuje tvoju radost i prepolovljuje tvoju tugu.
*

Život se sastoji od dva dela: jedan deo gradimo sami, a drugi deo grade prijatelji koje smo izabrali.
Svako je na tvojoj strani kad si dobro. Kad nisi dobro, onda je uz tebe samo pravi prijatelj.
*

Prijateljstvo, kao i brak, ovisi o tome da zaboraviš i oprostiš i ono što se nikada ne zaboravlja i ne oprašta.
*

Među nama nema stranaca. Ima samo prijatelja koji se poznaju i prijatelja koji se još nisu sreli.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://ludnica.forumsr.com
KISSY
Gost

PočaljiNaslov: Re: O prijateljstvu...   Sre Sep 26, 2007 4:28 pm

...Vaš je prijatelj zadovoljenje vaših potreba.
On je vaše polje koje zasijavate s ljubavlju, a žanjete sa zahvalnošću.

On je vaša trpeza i vaše ognjište.
Jer dolazite k njemu gladni, i ištete od njega spokoja.

Kad vaš prijatelj iznosi svoje mišljenje, ne bojite se reći "ne", niti se suzdržavate od "da".

I kad on ćuti, vaše srce ne prestaje osluškivati njegovo srce;

Jer, bez reči, u prijateljstvu, sve se misli, sve čežnje, sva iščekivanja rađaju i dele s radošću koja se ne izvikuje.

Kad se opraštate s prijateljem, ne žalostite se;
Jer, što najviše volite u njemu, može biti jasnije kad je odsutan, kao što je planina planinaru jasnija iz doline.

I neka u prijateljstvu ne bude druge svrhe osim produbljivanja duha.

Jer, ljubav koja ne traži ništa drugo do objašnjavanja vlastite tajne nije ljubav nego bačena mreža: hvata samo što je beskorisno.

I neka vaše najbolje bude za prijatelja.
I ako mora upoznati vašu oseku, neka upozna i vašu plimu.

Jer, šta vam je prijatelj ako ga tražite da s vama ubija vreme?

Potražite ga uvek da oživite vreme.
Jer, njegovo je da vam ispuni potrebu, a ne prazninu;

I neka u slatkoći prijateljstva bude smeha, i deobe radosti.

Jer, u svežini sitnica srce nalazi svoje jutro i okrepljuje se.
Nazad na vrh Ići dole
Zaljubljena
Admin
Admin

Broj poruka : 2104
Godina : 30
Datum upisa : 27.09.2007

PočaljiNaslov: Re: O prijateljstvu...   Pon Nov 12, 2007 1:12 am

* Ko ima jednog prijatelja taj je bogat, ko ima dve prijatelja taj je miljenik bogova, a ko misli da ima tri taj je budala.
* Prijatelj se lako nadje kad se peva i veseli, ali kad ti tonu lade vidiš ko ti dobro želi.
* Naše je prijateljstvo poput dvorca od peska: teško ga je izgraditi, lako uništiti, prekrasno obnoviti!
* Prijatelji su kao gromobrani - dok ne pocne oluja ne mislimo dovoljno na njih.
* "Mnogi ljudi ce ti prolaziti kroz zivot, ali samo pravi prijatelji ce te voljeti i ostaviti trag u srcu."
* Prijateljstvo, su zvijezda koje život krase..... zato ih treba cuvati da se nikad ne ugase!!!!!!!!
* Za prijateljstvo neznaš da ga imaš dok ga ne izgubiš.
* Prijateljstvo je poput kule od pijeska. Teško ga je sagraditi, a lako izgubiti!
* Nase prijateljstvo mi toliko znaci-kad se ti places i ja se placem, kad se ti smijes i ja se smijem, kad ti skocis s zgrade ja pogledam dolje i opet se smijem!
* Nemoj me zaboraviti niti kada odeš daleko, kada sjecanja izblijede i kosa posijedi, sjeti se mene i moje recenice: SAMO PRIJATELJ COVJEKU NAJVIŠE VRIJEDI! Smile
* Tolko na svjetu ljudi a prijatelja nemam .... Mozda i bolje ovako jerbo svako samo zlo sprema !!!
* Kad zelite s nekim da se druzite prvo ga iskusajte kakav je, pre nego mu tajne otkrijete!!
* 1000 je suza u mojim ocima bilo, 1000 je zelja koje mi zivot nije ispunio, malo je ljubavi koju osjecaju svi, a još manje takvih prijatelja KAO STO SI TI!
* Vreme ide, sta nam zivot znaci, zajedno bi bili i bolji i jaci, ali zivot nisu snovi puni zelja, do smrti u meni imas prijatelja...
* Ako ti ikad gorko zaplace oko, ako te neko povrijedi duboko, ako ti ikad zadrhti dusa, ako nema ko da te slusa, ako ikad vrisnes u snu, nazovi me i ja bicu tu!
* Meni mozes reci sve, sve tajne i sve strahove, ljubavi bolne i srusene sne, meni mozes priznati sve, i kada si sretna i kada te boli, znaj da te tvoja drugarica voli.
* Ako jednom budes sam, ostavljen i slomljen zivotom, ako ti suze poteku niz lice, ako se u svemu razocaras, uvijek cu bit uz tebe, jer moje je ime PRIJATELJ!!!
* Kad covek na los karakter promeni od njega treba bezati i samoga pustiti dok ne shvati sta prijateljstvo znaci.
* Prijatelja lako nac sve jedan do drugoga samo cekaju nekoga. Koga ce u propast dovest i sa sobom u sramotu odvest.
* Kad god sam te trebao bio si tu, ali na ovom svjetu je tolko dusmana da nam prijateljstvo razvaljuju.
* Prijateljsto zlato vrjedi i zato budi iskren i ne stedi!!
* Covek je bogat onoliko koliko ima prijatelja.
* Ljubav je slijepa, prijateljstvo se trudi da nista ne vidi.
* Jedna munja ne znaci nista na nebu u kojem su urezane godine, snovi i druženja, jer ljubavi dolaze, bivaju i gube se, a prijatelii traju kao i vjecnost...
* Prijateljstvo je kao ptica u kavezu, ako ne paziš na nju odletjet ce!
* Ljubav je velika, ali prijateljstvo je još vece. Ljubavi dolaze i odlaze, a samo pravi prijatelji ostaju!

....i sve sad ovo znam...
....i sve sam ovo znala....
....osim lazi nemam nista, jer istina me boli.....
....kao da nikad nisam imala nekog ko me stvarno voli...
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.myspace.com/bombonica87
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: O prijateljstvu...   

Nazad na vrh Ići dole

O prijateljstvu...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» O prijateljstvu...
» Izreke o prijateljstvu