Ludnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ludnica

Dobro dosli u nashu malu Ludnicu...Ovde necete dobiti lek za vashe ludilo, mozete samo josh vishe da poludite!!!
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Poginuo Toše Proeski

Ići dole 
+3
Ira
VEXXX
Miss_2026
7 posters
AutorPoruka
Miss_2026
Moderator
Moderator
Miss_2026


Broj poruka : 480
Godina : 31
Location : U MiSlImA U CrNoJ GoRi... FiZiCkI?! Ma, KoGa Je BrIgA.. :-)
Datum upisa : 29.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyUto Okt 16, 2007 4:36 pm

Poginuo Toše Proeski
Utorak, 16. oktobar 2007. 14:40

Toše Proeski, 26-godišnji makedonski pevač, poginuo je jutros u 6.25 sati u saobraćajnoj nesreći na autoputu Zagreb - Lipovac na ulazu u Novu Gradišku, javili su hrvatski mediji.

Umor vozača, nepoštovanje saobraćajnih propisa i neprilagodjena brzina najverovatniji su uzroci nesreće, saopšteno je iz policije.

Prema prvim informacijama, kako je medijima prenela portparolka Policijske uprave brodsko-posavske Kata Nuić, nesreća se dogodila u 6.25 kada je vozač "folksvagena tuareg" makedonskih tablica Georgij Georgijevski (32), najverovatnije zbog prevelike brzine i nedovoljnog razmaka, udario u kamion italijanske registracije, koji se kretao ispred njihovog automobila.

Pojedini mediji preneli su i izjavu vozača kamiona italijanskih registarskih oznaka, koji je policiji na mestu nesreće izjavio da je vozač "tuarega" vozio prebrzo, da se zabio u prikolicu njegovog kamiona, nakon čega je udario u zaštitnu ogradu.

Prema još nepotvrdjenim informacijama, u nesreći je najteže bio povredjen 26-godišnji Toše Proeski, koji se nalazio na mestu suvozača, i koji je zbog težine povreda umro u 7.20 u bolnici u Novoj Gradiški.

Vozač Georgijevski je teško povredjen, dok je saputnica u vozilu Ljiljana Petrović (48 ), menadžer poginulog Proeskog, zadobila lakše povrede. Policija je o nesreći obavestila ambasadu Makedonije u Zagrebu

Makedonski pevač pop i tradicionalne muzike Toše (Todor) Proeski jedan je od najpopularnijih izvodjača na celom Balkanu, čije su mnoge pesme nedeljama na vrhu top lista Makedonije, Srbije, Crne Gore, BiH, a i Hrvatske.







Dan žalosti u Makedoniji

Toše Proeski je proglašen je zaslužnim gradjaninom Makedonije, a na dan njegove sahrane, u sredu 17. oktobra, biće Dan žalosti, odlučila je makedonska vlada.

Delegacija makedonske vlade kasno večeras će vojnim helikopterom otići u Zagreb kako bi preuzela telo Proeskog, a premijer Nikola Guruevski zadužio je ministarstva inostranih i unutrašnjih poslova da preduzmu sve mere kako bi se uvrdili detalji tog dogadjaja, saopštio je portparol vlade Ivica Bocevski.

Makedonska vlada je ponudila da organizuje ceremoniju sahrane Proeskog, a premijer Gruevski uputio je porodici izuzetno popularnog pevača telegram saučešća, naveo je Bocevski.

Na centralnom skopskom trgu Makedonija otvorene su knjige žalosti, a gradjani se okupljaju i pale sveće kako bi odali poštu poginulom pevaču.

U Kruševu, gde se gradjani takodje okupljaju ispred rodne kuće Proeskog, odjekuju zvuci njegovih pesama.








Biografija

Toše Proeski rodjen je 25. januara 1981. u makedonskom Kruševu, a njegov prvi javni nastup bio na na teen festivalu "Melfest" 1996. godine, gde je osvojio svoju prvu nagradu. Mnogi su već tada prepoznali njegove zavidne glasovne mogućnosti.

Na festivalu u Stipu 1997. godine nastupao je sa pesmom "Pusti me", a godinu dana posle trijumfovao je na festivalu u Skopju sa pesmom "Ostani do kraja". Slavu medju ex-yu publikom postigao je pesmama "Usni na usni" i "Sonce vo Tvoite Rusi Kosi", za koju je dobio nagradu na "Eurofestu".

Toše je godine 1999. potpisao ekskluzivan ugovor sa produkcijskom kućom "Avalon". Njegov prvi album "Nekade vo Nokta" izlazi iste godine, a svoj prvi veliki koncert održao je u oktobru 2001. godine u beogradskom "Sava centru".

Nedugo nakon toga, otputovao je na australijsku turneju zajedno sa još nekoliko velikih makedonskih muzičara.

Pobedom na Beoviziji 2003. godine s pesmom "Čija si" Toše je počeo graditi medjunarodnu karijeru, a iste godine pobedio je na nacionalnom izboru za pesmu Eurovizije. Godine 2004. u Turskoj predstavlja Makedoniju s pesmom "Life".

Toše je saradjivao sa nizom uglednih autora i izvodjača poput Marine Tucaković, Dine Muharemovića, grupe Sintezis ili legendarne Esme Redžepove, kao i sa Grigorom Koprovom, Fibusom (Phoebus), Željkom Joksimovićem, Leontinom, Borom Djordjevićem, Miro Buljanom, Antonijem Šolom i dr.

Takodje, dovršavao je i studije Muzičke akademije u Skoplju.

"Dan za nas" četvrti je Tošetov album i prvi za Hrvatsku i Sloveniju. Toše je hrvatskoj publici poznat i kao izvodjač pesme Srce nije kamen, najpopularnije pesme hrvatskog radijskog etera za 2006. godinu. Sa pesmom "Veži me za sebe" osvojio Grand Prix 11. Hrvatskog radijskog festivala na Hvaru. Njegov poslednji album "Igra bez granica" objavljen je u avgustu ove godine.
Nazad na vrh Ići dole
Miss_2026
Moderator
Moderator
Miss_2026


Broj poruka : 480
Godina : 31
Location : U MiSlImA U CrNoJ GoRi... FiZiCkI?! Ma, KoGa Je BrIgA.. :-)
Datum upisa : 29.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyUto Okt 16, 2007 10:45 pm

Kako mi je zao zbog njega... Sad
Nazad na vrh Ići dole
VEXXX
Moderator
Moderator
VEXXX


Broj poruka : 313
Godina : 29
Location : Bosna i Herzegovina
Datum upisa : 26.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptySre Okt 17, 2007 9:56 pm

jao boze,covjeka mi je zao,a gdje god da se okrenem tose tose tose,na tv,na internetu,u skoli,boze dragi,preuvelicali su to malo,zao mi je stvarno ali pretjerali su boze oprosti
Nazad na vrh Ići dole
Ira
Admin
Admin
Ira


Broj poruka : 1787
Godina : 37
Location : Frankfurt Am Main
Datum upisa : 26.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyČet Okt 18, 2007 12:27 am

lol!

Ljudi svima je zao,ali jbg zivot ide dalje Wink

Al sam gresna (meni bas i nije nesto posebno zao) zato sto je moj bivsi decko Milan isti Tose...tako sam ga ja i zamrzela... Rolling Eyes

Jeste da sam surova previse ali ne mogu da kazem da sam ga volela i da ga bas nesto preterano zalim kad nije tako! Rolling Eyes
Zao mi je...bio je mlad...ali jbg...ne znam Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Zaljubljena
Admin
Admin
Zaljubljena


Broj poruka : 2104
Godina : 36
Location : u njegowom zagrljaju...
Datum upisa : 27.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyČet Okt 18, 2007 2:02 am

bio je andjeo na zemlji sad je andjeo na nebu. ja ga bar nikad necu zaborawiti. pociwaj u miru. amin Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/bombonica87
Miss_2026
Moderator
Moderator
Miss_2026


Broj poruka : 480
Godina : 31
Location : U MiSlImA U CrNoJ GoRi... FiZiCkI?! Ma, KoGa Je BrIgA.. :-)
Datum upisa : 29.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyČet Okt 18, 2007 3:22 pm

Meni je stwarno jako, ali JAKO zao, decko andjeoskog glasa, skroz pozitiwan lik... Sad Jako mi je zao, i cini mi se nemoguce, kao da je to neka sala i da ce wec sutra biti neka nowa emisija gde ce se on pojawiti, ali... ...nikada wise... Sad I mislim da je zasluzio da toliko se o njemu pise, cak i mnogo wise, jer je on, nesto, ne znam ni kako to da opisem... Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
volleybaii girl
Developer
Developer
volleybaii girl


Broj poruka : 1094
Godina : 33
Location : tamo daleko.....
Datum upisa : 01.10.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyČet Okt 18, 2007 9:30 pm

ja jos ne mogu da verujem!!!!!!

very sad


crying
Nazad na vrh Ići dole
http://rebelde-forum.1forum.biz/posting.forum
Cvrle
Ludak 100%
Ludak 100%
Cvrle


Broj poruka : 209
Godina : 34
Location : tako blizu, a tako daleko
Datum upisa : 27.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyČet Okt 18, 2007 9:51 pm

crying crying crying Ja se jos uvek navikavam na tu cinjenicu, i mnogo mi ga je zao, mislim da nije zaslizio takvu katastrofalnu nesrecu, on je bio andjeo u svakom smislu te reci. Mnogo sam ga gotivila. I ponovo mnogo ga volim i mnogo mi ga je zao. very sad very sad very sad crying very sad
Nazad na vrh Ići dole
Miss_2026
Moderator
Moderator
Miss_2026


Broj poruka : 480
Godina : 31
Location : U MiSlImA U CrNoJ GoRi... FiZiCkI?! Ma, KoGa Je BrIgA.. :-)
Datum upisa : 29.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyPet Okt 19, 2007 4:19 pm

Kazu da su mu rekli da je bolje da se wraca awionom jer je umoran i mnogo je presao za tih nekoliko dana, ali on nije hteo da ide awionom jer je zeleo da se wozi u swom nowom automobilu... very sad
Nazad na vrh Ići dole
Ira
Admin
Admin
Ira


Broj poruka : 1787
Godina : 37
Location : Frankfurt Am Main
Datum upisa : 26.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptySub Okt 20, 2007 1:56 am

Ljudi necete da verujete,ali pogledajte ovo i shvaticete da postoji nesto vise...sto ne moze da se spreci! Sad

Toshe je rodjen 25.01

25+1=26

Poginuo je 16.10

16+10=26

U 6.20 ujutru...

6+20=26

Poceo je karijeru 1997

1+9+9+7=26

Rodjen je 1981 a umro je 2007

1+9+8+1+7(zadnji broj oznacava godinu ovog milenijuma)=26

I Toshe je imao 26 godina...

********************************************************

Mene je sve ovo stvarno uplashilo...pochecu da verujem Sad

********************************************************
Toshe je poceo da gradi Manastir...i prichao je u javnosto da kada snimi ovaj svoj album da ce biti zadnji i da ce oticu u manastir...
Majka ga je zvala dok je bio u kolima,malo pre nego sto ce da pogine i pitala ga je gde je i gde ide?On joj je odgovorio "idem gore"... Sad

********************************************************

Necu moci da spavam posle svega ovoga Sad
Nazad na vrh Ići dole
Miss_2026
Moderator
Moderator
Miss_2026


Broj poruka : 480
Godina : 31
Location : U MiSlImA U CrNoJ GoRi... FiZiCkI?! Ma, KoGa Je BrIgA.. :-)
Datum upisa : 29.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyNed Okt 21, 2007 2:06 pm

Kako je mislio to da ide gore, sta je zeleo time da kaze? Sad

Mislis da je osetio sta ce da mu se desi? Sad
Nazad na vrh Ići dole
Ira
Admin
Admin
Ira


Broj poruka : 1787
Godina : 37
Location : Frankfurt Am Main
Datum upisa : 26.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyNed Okt 21, 2007 2:08 pm

Pa sigurno... Sad
Nazad na vrh Ići dole
Zaljubljena
Admin
Admin
Zaljubljena


Broj poruka : 2104
Godina : 36
Location : u njegowom zagrljaju...
Datum upisa : 27.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyUto Okt 23, 2007 4:02 am

Ima jos nekih podataka wezanih za taj broj 26

Njegow datum rodjenja daje godinu smrti
25.01.1981 25+01+1981=2007

Kada se saberu cifre godina Tosetowih 26, menadzerkinih 49 i wozacewih 32
2+6+4+9+3+2=26

Broj slowa njegowog imene Todor Proeski daje 26

A cula sam i da je zbir brojewa na registarskim tablicama isto iznosio 26

A ono sto je naj bitnije jeste da po nekom tamo brojanju, broj 26 oznacawa Gosboda Boga....

Malo slucajnosti ili ipak sudbina???
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/bombonica87
Miss_2026
Moderator
Moderator
Miss_2026


Broj poruka : 480
Godina : 31
Location : U MiSlImA U CrNoJ GoRi... FiZiCkI?! Ma, KoGa Je BrIgA.. :-)
Datum upisa : 29.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptySre Okt 24, 2007 12:01 pm

Ljudi, plasite me sada sa tim brojewima, meni je 26 omiljeni broj i na 26. sam se i rodila i swe mi se desawa 26, nemojte mi goworite da sa tim brojem neto nije u redu! MOLIM WAS!
Nazad na vrh Ići dole
Puzzle of Dreams
Moderator
Moderator
Puzzle of Dreams


Broj poruka : 242
Location : Iznad wremena
Datum upisa : 26.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptySre Okt 24, 2007 1:50 pm

Ja isto wolim 26!!!! On je znao..weruj mid a je znao....Omg....sinocj sam slusala njegowe pesme....u 3pu sam bila d aje neko bio u sobi....
Nazad na vrh Ići dole
Zaljubljena
Admin
Admin
Zaljubljena


Broj poruka : 2104
Godina : 36
Location : u njegowom zagrljaju...
Datum upisa : 27.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptySre Okt 24, 2007 4:08 pm

Evo cele numerologije wezane za smrt Tose Proeskog..

Tose Proeski je rodjen 25.01. – 25 + 1 = 26
Sa svojom karijerom je poceo 1997. godine – 1 + 9 + 9 + 7 = 26
Poginuo u 06.20 casova – 6 + 20 = 26
26*26*26=17576 (1+7+5+7+6=26)
U nezgodi bili su prisutni: prijatelj Georgije (32), menadzerica Ljiljana (49) I naravno Tose (26) – 3 + 2 + 4 + 9 + 2 + 6 = 26
Makedonski alfabet (broj slova u alfabetu) - T(23) O(19) S-ili SH, bez kvacice(31), E (7) - 2 + 3 + 1 + 9 + 3 + 1 + 7 = 26
U Jevrejskom jeziku (Gematria) broj 26 je Boziji broj!
Pjesma "Igra Bez Granica", koja nosi naziv zadnjeg albuma, izdata je 2007. godine, nalazi se na 6. mjestu na albumu i traje 5:51 minuta - 2 + 7 + 6 + 5 + 5 + 1 = 26

Dalje, nije sve u 26. broju. Pazite ovo:
25.01.1981. (datum Tosinog rodjenja) - 25 + 1 + 1981 = 2007
16.10.2007.(datum smrti) - 2007-10-16 = 1981

U jednom intervijuu, njegov dobar prijatelj ga je, prije polaska na "put ka Bogu", pita gdje ides, on je rekao da ide gore, pod tim misleci na Hrvatsku, koja je na karti iznad Makedonije. Sta ga je navelo da tako kaze, nije poznato!

Zatim, u pjesmi "Boze, Brani Je Od Zla", u jednom dijelu refrena stihovi idu ovako:
"... Boze, brani je od zla,
Kad ne mogu ja..."
Zadnji album je dosta simblican, i po njemu kao da je znao kakva ga sudbina ceka.
Tu su josh pjesme:
*igra bez granica ('da se bar mogu zaljubiti u malu seljanku, u nekom proplanku GORE u svemiru')
*poljsko cvijeche ('Poljsko cvijeche nek me mladog pokrije, nek mi dushu ljube oblaci..')
*meni hvala ni jedno ('meni hvala ni jedno,shto sada chutim tiho plachem,...kad *vech idesh vech je vrijeme mojoj dushi smrtno vreme')
*pola dusha,pola srce ('na pola dushe zivim ja,na pola srca josh sam njen a na pola umirem')

(T)(O)(Š)(E) = (23.slovo) (19.slovo) (31.slovo) (7.slovo) po azbuci makedonskoj= 2+3+1+9+3+1+7=26

Slovo T je 26. po abecedi

Numerologija starog-jevrejskog jezika (Gematria) broj26 znaci GOSPOD

Todor,pravo ime Toseta,znaci:Sin Boziji,Boziji dar...

Prema numerologiji broj 26 znaci OMEGA, a omega oznacava >KRAJ<.


Poslednji izmenio dana Sre Okt 24, 2007 4:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/bombonica87
Zaljubljena
Admin
Admin
Zaljubljena


Broj poruka : 2104
Godina : 36
Location : u njegowom zagrljaju...
Datum upisa : 27.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptySre Okt 24, 2007 4:20 pm

Ovo sigurno jos uwek niste culi...

Na zadnjem Tosetovom koncertu odrzanom 5.oktobra u Skoplju desilo se nesto cudno.......Prelijepi pjevac se okrenuo prema publici i rekao :"Slikajte me sad jer se vise nikada necemo vidjeti".....Kada su ga upitali gdje ide on je rekao :"Ja idem gore"...i pogledao u nebo....kao da je znao da ce poginuti.....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/bombonica87
Puzzle of Dreams
Moderator
Moderator
Puzzle of Dreams


Broj poruka : 242
Location : Iznad wremena
Datum upisa : 26.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptySre Okt 24, 2007 4:52 pm

ZNAO JE JBT ZNAO JE!!!!!!!!!!!Nemogu wise da pricam....Sanjacu ga osecam to...
Nazad na vrh Ići dole
Miss_2026
Moderator
Moderator
Miss_2026


Broj poruka : 480
Godina : 31
Location : U MiSlImA U CrNoJ GoRi... FiZiCkI?! Ma, KoGa Je BrIgA.. :-)
Datum upisa : 29.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyČet Okt 25, 2007 4:33 pm

Oh, Boze, kazu ljudi da se to oseti, on je definitiwno to i osetio...
Nazad na vrh Ići dole
Ira
Admin
Admin
Ira


Broj poruka : 1787
Godina : 37
Location : Frankfurt Am Main
Datum upisa : 26.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyČet Okt 25, 2007 5:55 pm

Kumo jbt ne plasi ljude bas toliko Smile

A bre sve je to sudbina Wink

Pocecu da racunam moje brojeve majke mi...ae ne plasite me vishe Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Zaljubljena
Admin
Admin
Zaljubljena


Broj poruka : 2104
Godina : 36
Location : u njegowom zagrljaju...
Datum upisa : 27.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyČet Okt 25, 2007 6:18 pm

e a znate sta sam jos procitala negde na netu... jawio se neki anonimni swestenik i rekao je da je Tose poslat s neba da pokaze ljudima kako treba izgledati cowek, kako se mora ponasati, da je njegowa duznost bila da nauci ljude sta treba ciniti i kako biti dobar, i da sazida swoj hram, a to je onaj manastir koji je sagradio u swom Krusewu. S obzirom da je swe to ispunio Bog ga je uzeo sebi...
I ja werujem u to, jer je bio olicenje Boga na zemlji.... Da to je bila njegowa uloga u owom ziwotu... Andjeo na zemlji, andjeo na nebu
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/bombonica87
Miss_2026
Moderator
Moderator
Miss_2026


Broj poruka : 480
Godina : 31
Location : U MiSlImA U CrNoJ GoRi... FiZiCkI?! Ma, KoGa Je BrIgA.. :-)
Datum upisa : 29.09.2007

Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski EmptyČet Okt 25, 2007 6:18 pm

I mene isto, i mislim da je bolje da ne znam wise nista o tome... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Poginuo Toše Proeski Empty
PočaljiNaslov: Re: Poginuo Toše Proeski   Poginuo Toše Proeski Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Poginuo Toše Proeski
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» **TOSHE PROESKI***

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ludnica :: Zabava :: Zanimljivosti-
Skoči na: