Ludnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ludnica

Dobro dosli u nashu malu Ludnicu...Ovde necete dobiti lek za vashe ludilo, mozete samo josh vishe da poludite!!!
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Ante složio 9139 šampanjskih čaša za za Guinnessa

Ići dole 
AutorPoruka
Miss_2026
Moderator
Moderator
Miss_2026


Broj poruka : 480
Godina : 31
Location : U MiSlImA U CrNoJ GoRi... FiZiCkI?! Ma, KoGa Je BrIgA.. :-)
Datum upisa : 29.09.2007

Ante složio 9139 šampanjskih čaša za za Guinnessa Empty
PočaljiNaslov: Ante složio 9139 šampanjskih čaša za za Guinnessa   Ante složio 9139 šampanjskih čaša za za Guinnessa EmptySub Dec 15, 2007 8:58 pm

Dvije noći Ante Kafadar nije spavao rušeći Guinnessov rekord u slaganju šampanjskih čaša. Usred zagrebačkog City Centra One sagradio je golemu piramidu na koju je jučer u 14.15 postavio posljednju, 9139., čašu. Udarili su odmah tamburaši svirati himnu, pljesak promatrača nije se stišavao, ali Ante je imao snage samo umorno podići ruku u znak pobjede.

- Vidite vi koja sam ja budala, a zamislite kolika ću budala biti kad napravim piramidu od 41.664 čaše rekao nam je rekorder dok je javna bilježnica prebrojala čaše da bi sve bilo i službeno. Prebrojala je svih 37 redova čaša vrijednih 110 tisuća kuna i obznanila da je Ante uspio u svom naumu.

Sve su zabilježile i dvije kamere koje su Antin pothvat snimale od početka do kraja, a snimku će poslati uredništvu Guinnessove knjige rekorda. No, Ante se ne namjerava zaustaviti. Obećao je da će tu, još veću, piramidu sagraditi ili za Dan domovinske zahvalnosti u Čavoglavama ili za Špancirfest u Varaždinu. Čaše je počeo slagati još sedamdesetih godina prošlog stoljeća u Švicarskoj.

- Prva je piramida imala oko 600 čaša i činila mi se najvećom na svijetu rekao je Ante. Danas u svojoj kolekciji ima deset puta više čaša napravljenih od posebnog kristala kako bi izdržale teret piramide. Iako su se čaše prodavale po 40 kuna komad, a uz njih je dolazila i potvrda da su upotrijebljene u rušenju rekorda, Ante se nadao da nijedna neće biti prodana.

- Trebat će mi za rušenje sljedećeg rekorda rekao je Ante i otišao se okrijepiti jer je za svo vrijeme dok je slagao piramidu pojeo samo malo zelja i jedan odrezak. Za drugo jednostavno nije imao vremena.

Ante složio 9139 šampanjskih čaša za za Guinnessa Guinness
Nazad na vrh Ići dole
 
Ante složio 9139 šampanjskih čaša za za Guinnessa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ludnica :: Zabava :: Zanimljivosti-
Skoči na: