Ludnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ludnica

Dobro dosli u nashu malu Ludnicu...Ovde necete dobiti lek za vashe ludilo, mozete samo josh vishe da poludite!!!
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Shta je to usamljenost?!

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Irena
Admin
Admin
Irena


Broj poruka : 171
Godina : 37
Location : Frankfurt Am Main
Datum upisa : 25.09.2007

Shta je to usamljenost?! Empty
PočaljiNaslov: Shta je to usamljenost?!   Shta je to usamljenost?! EmptySre Sep 26, 2007 2:35 am

Usamljenost je mučna i bolna i nije ograničena na fizičku samoću. Mnogi pokušavaju da pobegnu od usamljenosti tako što će se stalno nalaziti u nekoj gužvi i biti neprekidno okruženi ljudima. I, naravno, u tome ne uspevaju. Osoba se može osećati očajnički usamljenom i onda kada se nalazi među ljudima.

Šta stvara osećanje usamljenosti?

To je utisak osobe da je drugi zapravo ne primećuju. Da na nju ne obraćaju pažnju. Da ih ne zanima. Da su prema njoj ravnodušni. Da je ne razumeju i ne uvažavaju.

Usamljena osoba se oseća izneverenom, napuštenom, zanemarenom, odbačenom, nepoželjnom, što često podriva njenu veru u sebe i podstiče osećanje lične bezvrednosti.

Usamljena osoba je veoma kivna na svet koji je ne razume, bez obzira da li je ova ljutnja prigušena i prikrivena ili se ispoljava na otvoren i napadan način.

Naravno, čovek se zaista može naći u okruženju koje mu ne odgovara i koje ga suštinski ne razume. Ali ljudi koji pate od hronične usamljenosti ili uopšte ne pokušavaju da pronađu sebi prikladnije društvo ili se u svakom društvu osećaju jednako usamljenim, jednako zanemarenim.

Korisno je, međutim, da se osoba uvek zapita da li drugi za nju zaista ne pokazaju dovoljno interesovanja i uvažavanja ili ona to zapravo zahteva previše? Možda traži da uvek bude u centru pažnje, da joj se uvek povlađuje i odobrava pa neispunjavanje ovih zahteva doživljava kao nepravedno odbacivanje i okrutnu ravnodušnost? Preterani zahtevi za tuđom pažnjom i odobravanjem su čest uzrok osećanja usamljenosti.

Dalje, šta je sa interesovanjem usamljene osobe za druge ljude? Koliko pažnje, brige, topline, razumevanja ona poklanja drugima? Želi li i ume li da daje, ne samo da prima? Oseća li se iznutra iskreno i duboko povezana sa ljudima ili je sa njima prekinula svaku unutrašnju vezu? Mora se osećati usamljenim onaj koji je iznutra prekinuo vezu sa drugima iz jednostavnog razloga što se sam osamio.

I, naravno, uvek se moramo vratiti na suštinsko pitanje. Šta je sa našim interesovanjem za sebe same? Jesmo li sebe zanemarili pa nam se zato čini da nas drugi zanemaruju? Jesmo li sebe napustili pa nam zato izgleda da nas drugi napuštaju? Jesmo li sebe odbacili pa zato verujemo da nas drugi odbacuju?

Usamljenost nije odnos drugih prema nama već nas prema drugima i prema sebi samima. Ko održi i razvije živo interesovanje za sebe i ljude oko sebe nikada se neće osećati usamljenim jer nikada to neće ni biti.
Nazad na vrh Ići dole
https://ludnica.forumsr.com
Zaljubljena
Admin
Admin
Zaljubljena


Broj poruka : 2104
Godina : 36
Location : u njegowom zagrljaju...
Datum upisa : 27.09.2007

Shta je to usamljenost?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Shta je to usamljenost?!   Shta je to usamljenost?! EmptyPon Nov 12, 2007 1:44 am

Usamljenost moze covek videti iz dve perspektive; 1) kao nesto negativno, osecamo se ne prihvaceni 2) ili kao nesto pozitivno, oporavanje/odmaranje duse.

Mada ovaj prvi aspekt u sadasnja vremena vise i vise izlazi na dan, ja bi rekla da je usamljenost nova drustvena bolest!!! Zasto je to tako - mislim da ljudi sebi uzimaju pre malo vremena za druzenje i izgradjivanje veza! Sebicnost je preduzela vlast, svako ganja samo svoje ciljeve, niko nije voljan za kompromisk, i rezultat je naravno usamljenost... Svi mi zelimo sebi ispunjen zivot, super posao sa dobrom zaradom, dobro auto, dobar stan, odmore (i dosta nekih materialnih stvari - i iskreno da vam kazem, imam utisak da taj aspekt vise i vise vlada u nasem zivotu... da bas taj materialismus je jedan veliki kirterium za biranje "idealnog partnera... kojeg naravno pored svih tih svari zelimo...).

Mislim da ljudi pre vise vremena sa tim provode da istrazivaju i definisu sta nece, umesto da jednom kazu sta hoce!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/bombonica87
Zaljubljena
Admin
Admin
Zaljubljena


Broj poruka : 2104
Godina : 36
Location : u njegowom zagrljaju...
Datum upisa : 27.09.2007

Shta je to usamljenost?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Shta je to usamljenost?!   Shta je to usamljenost?! EmptyPon Apr 07, 2008 12:37 am

ja se jada osecam jako usamljeno... SadSadSad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/bombonica87
UrBaNxxx
Najbolji kum
Najbolji kum



Broj poruka : 50
Godina : 38
Datum upisa : 08.10.2007

Shta je to usamljenost?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Shta je to usamljenost?!   Shta je to usamljenost?! EmptyNed Maj 04, 2008 6:15 am

Usamljenost je moja najbolja drugarica very sad
Nazad na vrh Ići dole
Ira
Admin
Admin
Ira


Broj poruka : 1787
Godina : 37
Location : Frankfurt Am Main
Datum upisa : 26.09.2007

Shta je to usamljenost?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Shta je to usamljenost?!   Shta je to usamljenost?! EmptyNed Maj 04, 2008 1:49 pm

Usamljenost je kad dodjem ovde i vidim da sam sama!!! Sad Retko kad dodjem,a kad dodjem ono nema nikoga Sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Shta je to usamljenost?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Shta je to usamljenost?!   Shta je to usamljenost?! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Shta je to usamljenost?!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Shta vas pali???
» Shta je to Parapsihologija?
» Shta prvo zapazite na mushkarcu?!
» Shta prijateljstva nacheshce kvari?
» Shta radite kada ste tuzni?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ludnica :: Drushtvo :: Usamljena srca-
Skoči na: