Ludnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ludnica

Dobro dosli u nashu malu Ludnicu...Ovde necete dobiti lek za vashe ludilo, mozete samo josh vishe da poludite!!!
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Zlostavljanje dece...

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Miss_2026
Moderator
Moderator
Miss_2026


Broj poruka : 480
Godina : 31
Location : U MiSlImA U CrNoJ GoRi... FiZiCkI?! Ma, KoGa Je BrIgA.. :-)
Datum upisa : 29.09.2007

Zlostavljanje dece... Empty
PočaljiNaslov: Zlostavljanje dece...   Zlostavljanje dece... EmptyČet Nov 08, 2007 9:32 pm

Ovu temu otvaram zato sam sam zaplakala dok sam gledala ove slike...
Zlostavljanje dece je veoma cesta pojava, ne samo u Srbiji nego u celom svetu! Ako vam se nesto slicno desilo, podelite sa nama, pa mozda na neki nacin to mozemo da zaustavimo... Ali ovoj deci, tesko da neko moze pomoci...


"Izvinite mama i tata... Ali zasto me mrzite?"
Zlostavljanje dece... 1-15
"Izvinite mama i tata... Nisam htela da pokvarim autic..."
Zlostavljanje dece... 2-12
"Izvinite mama i ta... Molim vas prestanite da vicete na mene..."
Zlostavljanje dece... 3-7
"Izvinite mama i tata... Ja sam samo malo dete..."
Zlostavljanje dece... 4-8
"Izvinite mama i tata... Nisam hteo da izgubim kljuceve od auta... Molim vas dajte mi da jedem..."
Zlostavljanje dece... 5-8

Lose ponasati se prema deci i izivljavati se na njima je veoma pogresno! Svaki dan umre barem jedno dete jer ga roditelji tuku i grde i lose se ponasaju prema njemu, ili cak od gladi...
Nazad na vrh Ići dole
Zaljubljena
Admin
Admin
Zaljubljena


Broj poruka : 2104
Godina : 36
Location : u njegowom zagrljaju...
Datum upisa : 27.09.2007

Zlostavljanje dece... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlostavljanje dece...   Zlostavljanje dece... EmptyPet Nov 09, 2007 1:52 am

To je po meni najgori zlocin i ja bih za to weoma strogu kaznu. A weoma je cesto to zlostawljanje, bilo fizicko, bilo psihicko ili sto je jos i najgore seksualno zlostawljanje.
Moja buduca profesija je da vaspitac u vrticu. To sam odabrala jer decu wolim izuzetno mnogo. Na predawanjima sam dosta cula od profesora, koji su radili i kao vaspitaci, pedagozi ili psiholozi, koji su se susretali sa swim tim wrstama zlostawljanja. Kada sam slusala te prica, zgrozila sam se. Ewo ispricacu wam slucaj koji mi je bas onako ostao u secanju.

Cura o kojoj se radi sada ima nekih 25. godina. Kada je bila mala, ziwela je u porodici koja nije bas bila bogata. I bilo je vreme neke inflacije. I posla je u prodawnicu da kupi ocu cigarete i sebi je htela da kupi zwake. Otac joj je dao 20 nemackih maraka. I ona se vratila bez kusura. Ne znam da li je kusur zaborawila da uzme ili ga je negde ispustila na putu do kuce. I kada je stigla kuci zatekla je grozna situacija. Prwo ju je majka isamarala i izudarala, a onda je otac kajsem od pantalona isprebijao po celom telu tako da su joj posle tih batina ostale takwe modrice koje ce pamtiti citaw ziwot. Dwe nedelje nakon toga bila je na sistematskom pregledu sa skolom. Doktori su primetili da ima neke tragowe na telu. Pozwali su uciteljicu, pedagoga i psihologa te skole, i uradili su detaljne analize. Utwrdili su da su joj to tragowi od fizickog nasilja. Upitali su je o cemu se radi. Prwo nije zelela da kaze. Pocela je da place, jer ju je bilo strah ocewe reakcije. Ali onda su je ubedili da je to za njeno dobro i da kaze. I ona je rekla. Swe im je ispricala. Cak i da to nije prwi put, da se to stalno desawa. Slucaj nije prijawljen policiji, ne znam zbog cega. Otac je samo otisao nesto kratko na razgowor sa psihologom i to je to. A dewojcica je porucila: "Ako me tata sledeci put bude tukao, ja cu pozwati prwog milicionera da ga odwede u zatwor, iako znam da ce me prebiti od batina kada bude izasao".
Eto jedne price koja dosta gowori o zlostavljanju dece. Ja se samo nadam da ce se to nekada poceti kaznjawati onako kako dolikuje. A owu swoju pricu zawrsicu recenicom Dusana Radowica:
VOLITE DECU I KADA SU KRIVA JER CE IH ZIVOT KAZNITI I KADA TO NISU!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/bombonica87
iceland_girl
Veliki ludak
Veliki ludak
iceland_girl


Broj poruka : 110
Location : Zaviri ispod kreveta..
Datum upisa : 28.03.2008

Zlostavljanje dece... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlostavljanje dece...   Zlostavljanje dece... EmptyUto Jul 15, 2008 9:19 pm

Strashno... affraid affraid ..zaplakah i ja,dok sam gledala slike.
Mene roditelji nikad nisu 'zlostavljali'..jes da sam dobijala batine,vikali su..pa i dan danas vicu na mene..ali sta cu,priznajem,sa razlogom..ali vec 4-5 godina nisu digli ruku na mene..u pubertetu sam,oni znaju sta znaci rec pubertet..moze naterati na svakakve gluposti..
sa detetom treba polako sesti i razgovarati,tako su moji samnom..nasilnoscu,arogantnoscu,nista nece postici..sto je najgore,mnogi misle da hoce.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ilovefun.9forum.biz
Sponsored content





Zlostavljanje dece... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlostavljanje dece...   Zlostavljanje dece... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zlostavljanje dece...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Polovina dece u srbiji pije!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ludnica :: Drushtvo :: Tinejdzeri-
Skoči na: